Veliko slavlje igrača i navijača Slobode u Olovu

Pobjeda sezone

Eldar Ganibegović, foto: Esmer Oštraković

Nakon utakmice u Olovu uslijedilo je veliko slavlje Slobode. Slavili su zajedno igrači i navijači ovog tima.

U derbiju 21. kola Prve lige FBiH, ujedno i derbiju sezone, Sloboda je rezultatom 1:0 slavila u Olovu protiv Stupčanice.

Kalesić je u 21. minuti postigao jedini pogodak na utakmici, uz to da su dva gola Stupčanice poništena.

Već na samom startu utakmice Ćivić se povrijedio i Nalić je na teren poslao Hadžanovića.

Igrala se 21. minuta kada je Kalesić sjajno pogodio s distance za prednost i kasnije će se ispostaviti pobjedu Slobode.

Nedugo zatim nova povreda za goste. Hadžanović je povrijedio leđa, a na teren je umjesto njega ušao Delić.

Kraj prvog poluvremena donijelo je poništen pogodak Stupčanice. Iako ofsajda nije bilo, on je dosuđen i kratko je trajala radost domaćina.

Stupčanici je poništen gol i u 90. minuti. Shuaib je pogodio, ali je napravio prekršaj nad Muminovićem, golmanom Slobode.

Poslije utakmice zajednički su pobjedu proslavili igrači i navijači Slobode kojih je u Olovo iz Tuzle stiglo oko 300.

Slavlje igrača se nastavilo i u svlačionici stadiona Danac.