Drama na Tušnju: Bukvić heroj Slobode, Zrinjski eliminisan iz Kupa BiH

Osmina finala Kupa BiH

Prvi meč osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine na Tušnju odigrali su Sloboda i Zrinjski, a na kraju su pobjednika odlučili penali, obzirom da je regularni dio završen rezultatom 1:1.

Prvih 25 minuta meča nije ponudilo apsolutno ništa, a onda se igra rasplamsala pred oba gola.

Velika šansa za Slobodu u 26. minuti. Veselinović je bio sam na nekih deset metara, šutira, ali brani golman Zrinjskog.

Pet minuta kasnije Veselinović ponovo u šansi za domaće nakon dobrog ubacivanja. Loptu šalje preko gola.

U 33 minuti šansa za goste, Bukvić brani udarac Bašića, a tri minute kasnije opet su na sceni isti akteri i ponovo Bukvić izlazi kao pobjednik.

Igrala se 40. minuta kada su gledaoci na Tušnju vidjeli pogodak. Nemanja Bilbija je zatresao mrežu domaćih za vodstvo Plemića od 0:1. Odlično je ubacio Bašić sa lijeve strane, a Bilbija glavom zabija za goste i rezultat prvog poluvremena.

Nastavak duela bolje otvaraju gosti, ali Bukvić je bio raspoložen na golu Slobode.

Pokušala je i Sloboda u 79. minuti preko Ramića, ali fudbaler domaćih nije dobro zahvatio loptu iz solidne situacije.

U 89. minuti velika radost domaćih navijača. Lijepa akcija domaćeg tima, ubacivanje sa lijeve strane, a Ramić zabija za 1:1 što je bio konačan rezultat utakmice i pobjednika su odlučivali penali.

Nakon penal serije slavili su fudbaleri Slobode i izborili plasman u četvrtinu finala Kupa Bosne i Hercegovine. Heroj je bio golman Bukvić sa tri odbranjena penala.

SLOBODA - ZRINJSKI 1:1 (Ramić 90'/Bilbija 40') - nakon penala Sloboda slavila sa 4:3.

Sloboda: Bukvić, Jusić, Devedžić, Ćivić, Beganović, Husejinović, Dž. Beganović, Osmić, Predragović, Veselinović, Balić.

Zrinjski: Kukić, Barišić, Bašić, Tešija, Malekinušić, Mašić, Savić, Jakovljević, Magdić, Tičinović, Bilbija

Komentari (88)

Ispuhali plemići

NorthSide

Jbg valjalo je vas iskarati zato smo ispuhali...

UM1905ZM

Hahahahaahahahaha ubila vas Sloboda

NorthSide

Ovo UM je ustase Međugorje?

aynur365

Pa ja da sam na tvom mjestu nebi se od stida javljao kakvo silovanje ste prozivili u 2 utakmice protiv nas,Slobodi cestitam na prolazu.

UM1905ZM

Bravo Sloboda.Šatro uzeće Zrinjski duplu krunu.Neće ni jednu.Možda da uzmu samo duplu činu.

Starigrad01

duplu ćunu

Starigrad01

Pokazalo se kako je bosanska bukva bolja na golu od skutorske kuke

Husrefbeg22

Misliš bila ravnopravna,to sigurno danas jeste,ali daleko su oni od kvalitete Zrinjskoga koji je danas bio dosta bezvoljan,ako Sloboda bude ovakva i ubuduće onda će svi imati problema sa njima, i ako se kod njih nešto čudno dešava jer su danas bili totalna suprotnost od onoga što pokazuju u PL.

lalinjo

Bravo Bukvicu majstore,čestitke za Slobodu!

realista1982

koliko mržnje i nacionalizma, od ovih jadnika sa nekoliko razreda osnovne škole. fuuuuj!!!

plemic

Ali čitam baš komentare,užas koliko mržnje,zavisti,ljubomore....a u članku o Veležu 2 komentara,kao da jedva čekaju da Zrinjski napravi negdje kiks i udri,al eto nek se zabavljaju kad su toliko jadni i depresivni u životu

lalinjo

pravi mostarci za jedan klub navijaju, a drugi cijene, poštuju i simpatiziraju. ti si latinjo opisao grmalje koji su šljegli u moj grad, zaposjeli tuđe stanove, poslovne prostore, radna mjesta, zakitili se značkama svoje nacionalističke stranke i ne žele vidjeti dalje od svog nosa. od svih gore nabrojanih aktivnosti nisu imali vremena za školovanje i čitanje nečeg osim svojih komentara na ss.ba. najpametnije je takve obilaziti u širokom luku i ne obraćati pozornost na njihovo lajanje. lako je biti junačina iza nicka. neka dođe pred gimnaziju pa serenda, naredna bi mu postaja bila stomatolog, kojeg je uzgred rečeno trebao obići u prošlom stoljeću.

plemic

Šta ćeš netko je ostao u komunizmu,a netko je nastavio dalje,opće je poznato da komunjare nitko ne voli,a sukladno tome i način razmišljanja koji bi htjeli provoditi,ali im više ne polazi za rukom obzirom da je prošlo njihovo vrijeme zaostalosti,danas su ljudi mnogo napredniji u svim segmentima života,zato i ne vide dalje od svoga nosa,a niti će ikada vidjeti.

lalinjo

Sreća prati hrabre. Bravo Slobodo !!!

Rizva17

Ovo je bolesno hahaha Izgleda da je sugradanima bitnije da mi izgubimo nego njihov klub pobjedi.

Jugovina

Ode HŠK Svinjski buhaha

Bereta

Razveselio se nakon pola godine. Ne brini,Zrinja ce nastavljati dikeliti tamo gdje je stao. Nikad nismo lovili kantu kupa koja nista ne donosi. Prvenstvo donosi uz samo jedan prolaz u pretkolu LP, jos jednog lakseg protivnika i ulaz u konferencijsku. To je cilj.

Deepy

Ispravio bih sve ove koji u komentarima kazu da je Sloboda pobijedila Zrinjski, a krajnji rezultat je bio 1:1. Pobjeda se izvojeva u regularnom toku meca, a penali su nesto sasvim drugo. Mnogi penale zovu lutrijom posto tu uglavnom sreca odlucuje. Zato se desava da autsajder bude bolji na penale od favorita. A Sloboda se danas revansirala Zrinjskom za poraz u finalu ovog istog kupa 2008. godine, takodje na penale nakon sto je Sloboda pobijedila na Tusnju sa 2:1, a Zrinjski identicnim rezultatom slavio u revansu u Mostaru. Tada je Zrinjski bio sretniji sa bijele tacke, a ovaj put je to bila Sloboda.

lalinjo

omere očito je da nisi ni vrapćićanin ni mostarac (istočni ili lijeva obala).

plemic

Docekali livadici svojih 5 minuta nakon jedne nerijesene utakmice najtrofejnijeg kluba u drzavi! Sta bi tek bilo da izgubimo utakmicu?!Sada budite sigurni da uzimamo prvenstvo,a vama zelim da ostanete u ligi na barem trenutnih -20,jer imamo od vas sigurne bodove,a igraci se ne umore od putovanja :)

UM1905ZM

Boli vas ovo zajednistvo,Veleža,Sarajeva,Zelje,Slobode,Čelika,Tuzle,to vas boli,pa latine mi smo zajedno bili 92-ge,a bicemo i danas u to nesumjljaj,mozemo mi jedni druge podje bavat,ali mi smo zajedno,a vi lizite guzove vici i vicičima,22 kartona dobili,ko da balet igraju,jesu li se primakli 16 faul za njih.MEĐUNOŽCI UŠA

velez mo

Okle rukopis? Ne sumLJaj?!?! Wtf :P

Deepy

I ko ste vi, a ko mi? Ti si jos u ratu pajda, bolje bi ti bilo da prozracis glavu i ostavis se gluposti koje su nas dovele sve na prosjacki stap.

Deepy

Gledaj budale i sad o ratu hahaha ,kako su zaostali hahaha,nego kad igrate protiv Borussie ?

UM1905ZM

pusti ga neka serenda, ne daj dragi bože da nam počme pričati o ustavu iz '74.

plemic

Sad još Tuzla jedno 5 komada Želji da uvali...

Sloboda

Bravo Sloboda,svaka cast

velez mo

Ne moze SE konstantno pobjedjivati utakmica sa samo 1 golom! Moralo SE nekad obiti o glavu!

HUNTER

Nismo se digli,a i daleko smo i od Juventusa koji ima budžet kao cijela BiH tako da se i ne možemo sa njima porediti,ali smo najjači klub u PL ove sezone i igramo najbolji nogomet,nekome to smeta,a nekome ne ovisi kakav je tko,ja to sve gledam isključivo sa ljudske i sportske strane...SP

lalinjo

E nek smo pobijedili ovaj Zrinjski vala srce mi ko kuća.Vazda protiv njih loš skor.Vrijeme je bilo da im pokažemo zube.Bravo Žižoviću bravo momci.

aynur365

Hrvatski ili Rvatski Šovinistički Klub, E neka ima Boga da je ko zrno graška sve dodje na naplatu sve zlo i loše i prvo mjesto ce te na kraju izgubit. U sudijskoj..

StarMoVe

e nek si i ti dočekao 5 min sreće odmah je i meni drago...aj samo kad podješ vani malo se pregrni preko leda malo je zima -20

bk123

U kuću skakać nemoj skakati -20 je smrznut ces se

UM1905ZM

Moja sreća je počela pod Bijelim brijegom na utakmici Velež-B. Dortmund kada vi još niste ni postojali i pred 30.000 Veležovih navijača Rođenih i Red Army i od tada nikad prestat neće, a vi jadovani uzmite ćebe i pokrijte se jer ste svim normalnim Mostarcima pokušali sreću oduzet al malo sutra nije Velež ono što ste vi mislili Velež je više od igre i više od vas.. Ćiu Ćiu tup.. He he He.. Punoglavci..

StarMoVe

aaa jadan ll si

bk123

****ni dva puta u mjesec,-20 vani pokrijte se i sutite,nego reci mi kakvo Ce vrijeme biti 1980 kisa ili sunce,ne pitam te u budućnost jer i sada gledate 40 godina unazad to je vama buducnost

UM1905ZM

Sve što ima da kažeš, maca pojela jezik ne brini se igrat će Velež opet protiv Juventusa i jakih timova kao što je i prije igrao dok će vama to ostati pusti snovi.. Sve se vraća sve se plaća.

StarMoVe

Ljudi mrze one koji pobjeđuju u njima osjećaj manje vrijednosti, mržnja je najčešće strah, jer čovjek ne mrzi onoga koga se ne boji nego samo onoga koga se boji.

lalinjo

Šta se tiče Federalčić iz Vrapčića javljaš..dobili ste dva puta po prnji

LuisCarlo

Hahahah ko se vas boji Hahahah idi bolan umij se prestani pisat gluposti.. Velež je više od fudbala a vi to niste to je to.. Žao mi je vrageci još će puno Neretva govana pronjet da se njemu približite đaba vam sve i titule i pare.. Pa vas se ne boji ni Klis iz Butrovic polja hahahah..

StarMoVe

1000 faulova, samo 1 zuti karton za Zrinjski.

sslazio

Nek ste mlatnuli ove Vicine škutore

Gari Garinča

Poslije Zrinskog , pada Široki aBd, aferim momci i Bukviću..

Secer

Kup je nebitan. Bitno da smo lideri u Ligi i da smo pokorili Vrapčiće i Hase.

LuisCarlo

**** kup ko kup,ali izvodenje penala je opet kriminalno,i opet isto kao protiv Apoela na tome treba poraditi...

UM1905ZM

6X

plemic

Nemoze se igrati na dva fronta. Kup i liga.

Ado_GTI

Odmah se znalo da ćemo izgubiti,kad penale izvode 3 igraca kojima nebi dao da vodu nose,a ne da izvode penal...Uzasno izvodenje penala,sreca nije u pitanju,pogotovo kad se daje izvodenje igracima koji su totalno van forme...Sloboda cestitam na pobjedi.

UM1905ZM

Podstanari OUT

Zaccheroni

Izbacit iz lige ovaj umjetni klub iz medugorje

VELEZ

Meni je izglednije da ce tvoji jadnici sami sebe izbaciti,ako Jos niste istupili

UM1905ZM

Sloboda danas začuđujuće dobra,borbena,agresivna pogotovo zadnjih pola sata,Zrinjski indisponiran onako po meni dosta čvrst i trkački pokriven,ali dosta bezvoljan. Slobodi čestitke na pobjedi.

lalinjo

Ovaj Bukvic masina za penale jbt

SonPen1946

Nisam gledao utakmicu pa neznam kako se razvijalo al u svakom slučaju čestitke Slobodi ja prolazu i želim im dug put u kupu a nama ostaje borba u prvenstvu...sretno Slobodi i čestitke na prolazu

bk123

Kako sam napisao u komentaru tako je i bilo,eto malo nekako bezvoljno danas,Sloboda malo više željela prolazak

lalinjo

Pogledajte ko je izvodio penale sve je jasno ko dan Cce cemo izgubiti...

UM1905ZM

Ne bira trener tko će pucati nego tko se osjeća spremnim u tom trenutku,možda ovi drugi nisu bili spremni,to znaju oni između sebe. Ta bezvoljnost i manjak agresije mi je odmah upala u oko,kao da su željeli ispast što prije da se mogu fokusirati na PL. Ova Sloboda danas nije ona Sloboda iz PL tako da i kod njih postoji neki razlog pada u PL,jer će svi imati sa njima problema ako budu ovako igtali i dalje.

lalinjo

Nek mi se javi plemić da mi javno čestita.

kurjak

@Humac drug jel osto dogovor od jucer da se cujemo danas poslije utakmice :)

Tuzla_1987

kurjače čestitam, a ka razvalite vrapćićane i pitare možda bude i piće.

plemic

Bukvicaaaa kralj

Slobodas

Prodano.

LukasPodolski

Tjesi se hahaha,da je prodano ne bi zrinjsk do 90min vodio pa da prime gol iz odlicne akcije slobode nakon prekida,zasluzena pobjeda slobode