Drama na Tušnju: Bukvić heroj Slobode, Zrinjski eliminisan iz Kupa BiH

Osmina finala Kupa BiH

H. Zilić

Prvi meč osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine na Tušnju odigrali su Sloboda i Zrinjski, a na kraju su pobjednika odlučili penali, obzirom da je regularni dio završen rezultatom 1:1.

Prvih 25 minuta meča nije ponudilo apsolutno ništa, a onda se igra rasplamsala pred oba gola.

Velika šansa za Slobodu u 26. minuti. Veselinović je bio sam na nekih deset metara, šutira, ali brani golman Zrinjskog.

Pet minuta kasnije Veselinović ponovo u šansi za domaće nakon dobrog ubacivanja. Loptu šalje preko gola.

U 33 minuti šansa za goste, Bukvić brani udarac Bašića, a tri minute kasnije opet su na sceni isti akteri i ponovo Bukvić izlazi kao pobjednik.

Igrala se 40. minuta kada su gledaoci na Tušnju vidjeli pogodak. Nemanja Bilbija je zatresao mrežu domaćih za vodstvo Plemića od 0:1. Odlično je ubacio Bašić sa lijeve strane, a Bilbija glavom zabija za goste i rezultat prvog poluvremena.

Nastavak duela bolje otvaraju gosti, ali Bukvić je bio raspoložen na golu Slobode.

Pokušala je i Sloboda u 79. minuti preko Ramića, ali fudbaler domaćih nije dobro zahvatio loptu iz solidne situacije.

U 89. minuti velika radost domaćih navijača. Lijepa akcija domaćeg tima, ubacivanje sa lijeve strane, a Ramić zabija za 1:1 što je bio konačan rezultat utakmice i pobjednika su odlučivali penali.

Nakon penal serije slavili su fudbaleri Slobode i izborili plasman u četvrtinu finala Kupa Bosne i Hercegovine. Heroj je bio golman Bukvić sa tri odbranjena penala.

SLOBODA - ZRINJSKI 1:1 (Ramić 90'/Bilbija 40') - nakon penala Sloboda slavila sa 4:3.

Potražite više informacija na temu Kup BiH:

Sloboda: Bukvić, Jusić, Devedžić, Ćivić, Beganović, Husejinović, Dž. Beganović, Osmić, Predragović, Veselinović, Balić.

Zrinjski: Kukić, Barišić, Bašić, Tešija, Malekinušić, Mašić, Savić, Jakovljević, Magdić, Tičinović, Bilbija

Zaprati HŠK Zrinjski, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: