Sloga golom iz penala u 96. minuti izbacila Igman

Osmina finala kupa BiH

Eldar Ganibegović

Putnika u četvrtfinale kupa BiH između Sloge Meridian i Igmana dobili smo duboko u sudijskoj nadoknadi. Sloga je dobila penal u 96. minuti, realizovala ga i prošla dalje.

U uvodnim minutama meča bolja je bila Sloga. Uglavnom se igralo pred golom Igmana.

Komična situacija u 14. minuti. Sudija Perić je nenamjerno pomogao Igmanu jer je zaustavio povratni pas za Predragovića.

Dvije minute kasnije Nikolić je šutirao sa 20 metara, pravo u Ćemana. U 20. minuti šut Dujakovića ide preko gola.

Dobar napad Igmana, ali ispred Džankovića interveniše odbrana Sloge. Igrala se tada 37. minuta i to je bilo uglavnom sve što smo vidjeli u prvom dijelu.

Sjajna šansa za Slogu u 51. minuti. Nikolić je potegao, ali je prečka bila saveznik gostiju iz Konjica.

Još jednom je nakon toga pokušao Nikolić, ali lopta ide visoko preko gola. Malo prije toga gosti su protestirali jer su smnatrali da je glavni sudija morao dosuditi indirektan udarac kada je golman Trako jednu vraćenu loptu uhvatio u ruke.

Do kraja meča nismo vidjeli toliko uzbuđenja, odnosno sve do 90. minute kada je viđen jedan slobodan udarac za domaće. Dupovac je napravio faul, Kvesić šutirao, no ravno u živi zid.

Šesta minuta sudijske nadoknade donosi glavni detalj na meču. Čubrilo je igrao rukom, dosuđen je penal za tim iz Doboja, koji je Vidić realizovao i odveo svoj tim dalje.

Podsjetimo, od 18:30 će se zaključiti osmina finala takmičenja utakmicom Borac - Zvijezda 09.

Kup BiH, osmina finala:

Sloga Meridian - Igman 1:0 (Vidić 90+6')

Potražite više informacija na temu Kup BiH:

FK Sloga: Trako, Nikolić, Predragović, Božičković, Karać, Dujaković, Milanović, Kvesić, Grabež, Varga i Vidić.

FK Igman: Ćeman, Hebibović, Oremuš, Ahmetović, Brekalo, Đorić, Mešić, Dupovac, Bajrić, Pirić i Džanković.

Zaprati FK Igman Konjic, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FK Igman Konjic Moje Teme

SamoSiroki
Ovom sucu treba zabranit da gleda a ne da se bavi poslom nog suca i da o nečem odlučuje..
3 0
Polahko proći će i mandat genocidašu,pa će se genocidni klubovi i sudije vratiti tamo gdje pripadaju.