Sloga pred vratima raja
Tim iz Simin Hana treba pobjedu u zadnjem kolu

Igman vodio sa 0:2, ali izgubio u Simin Hanu

M. Šljivak, foto: E. Dindić

Sloga je danas u susretu 29. kola Prve lige Federacije dočekala Igman iz Konjica i nakon nevjerovatnog preokreta su slavili pobjedu rezultatom 5:2, te su došli na korak od plasmana u Premijer ligu Bosne i Hercegovine.

Očajno je domaći tim ušao u ovaj meč i u osmoj minuti Igman je poveo sa 0:1, a mrežu Lalića pogodio je Amer Drljević.

Oba tima su stvorila potom nekoliko šansi, a gosti iz Konjica u 20. minuti imaju najbolju. Zeljković je obišao golmana domaćeg tima, ali Kojić sa gol-linije izbacuje loptu.

Ipak, pet minuta kasnije Igman je i drugi put zatresao mrežu domaćih. Za velikih 0:2 pogodio je Džafić.

Sloga se u igru vraća u 31. minuti. Prvi od današnja tri gola postiže Jovo Kojić za smanjenje rezultata na 1:2.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku domaći fudbaleri prave veliki preokret i to na krilima sjajnog Kojića. Ovaj fudbaler je pogađao za preokret u 56. i 59. minuti i vodstvo Sloge od 3:2.

Nastavila je Sloga sa napadima i nakon preokreta, a u 62. minuti su došli i do četvrtog gola. Dosuđen je penal, odgovornost preuzima Joco Stokić i pogađa za 4:2. Tačku na ovaj duel postavio je Ivan Kostić golom za konačnih 5:2 u 74. minuti meča.

Potom se igra umirila. Do kraja je domaći tim lagano priveo meč kraju i došao je do velikog trijumfa.

Sloga je sa ova tri boda došla na korak od plasmana u Premijer ligu BiH i za to će im biti potrebna pobjeda u Živinicama protiv Slavena ili kiks Olimpika.

Sa druge strane Igmanu predstoji žestoka borba za opstanak u posljednjem kolu u kojem će igrati protiv Metalleghea.

Prva liga FBiH, 29. kolo:

Sloga - Igman 5:2 (Kojić 31', 56', 59', Stokić 62'p, Kostić 74') /Drljević 8', Džafić 25'

FK Sloga: Lalić, Efendić, Kostić, Milaković, Šarčević, Bošnjak, Poturalić, Širanović, Kojić, Ziljkić, Stokić.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

FK Igman: Abdulahović, Pirija, Zeljković, Kašić, Džafić, Handžić, Drljević, Salčinović, Lukomirak, Islamagić, Graho.

Zaprati FK Igman Konjic, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FK Igman Konjic Moje Teme

Chwilla
Nisu dali TV prijenos, kakvi smetljari od tima! I sta kazes Husicu uz Boziju pomoc! Pa ti se pred Bogom neces oprati nikada. Gol rukom dajete, penal nidje veze! Strasno, kakva papanska ekipa ce uci u ligu. Dok je ovakvih papaka Nama nema napredka!