Šok za Francuze, ludilo u Sofiji, remi Švedske i Holandije

Grupa A, 1. kolo

Tri susreta grupe A kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo donijela su dva remija i pobjedu Bugarske nad Luksemburgom.

Derbi grupe je odigran na Friend Areni u Solni gdje su Švedska i Holandija podijelile bodove (1:1).

Oranje su u ovom meču bile bolji rival, ali su na kraju ipak osvojile samo bod.

Švedska je povela u ovom meču. Igrala se 43. minuta kada je mrežu golmana Holandije Jeroena Zoeta prekrasnim lobom pogodio Marcus Berg za prednost od 1:0.

Međutim, Lale su u nasavku sasvim zasluženo došle do izjednačenja. U 67. minuti je pogodio Wesley Sneijder za ispostaviće se konačnih 1:1.

Francuska je dominirala u Bjelorusiji, ali na kraju do pobjede nisu mogli (0:0).

Redale su se šanse pred golom domaćeg golmana Gorbunova, ali lopta nije htjela u gol, te je na kraju ostalo 0:0.

Bugarska je na svom terenu jedva savladala Luksemburg sa 4:3.

Rangelov je domaćem timu donio vodstvo u 16. minuti, ali je Joachim s dva gola u dvije minute donio Luksemburgu preokret i vodstvo od 2:1.

Međutim, Bugarska uspijeva doći do preokreta. Golovima Marcelinha i Popova su došli do preokreta (3:2), ali gosti u prvoj minuti nadoknade dolaze do 3:3. Ipak, Tonev već u narednom napadu pogađa za konačnih 4:3.

Grupa A, 1. kolo:

Bjelorusija - Francuska 0:0

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za SP:

Bugarska - Luksemburg 4:3 (Rangelov 16', Marceluno 65', Popov 79', Tonev 90+2' / Joachim 60', 62', Bonhert 90+1')

Švedska - Holandija 1:1 (Berg 43' / Sneijder 67')