Southampton siguran protiv Bournemoutha

Premiership

Southampton je u pretposljednjem meču 11. kola engleskog Premiershipa savladao Bournemouth s 2:0.

Sveci su pred svojim navijačima stigli do četvrte pobjede, te su napredovali nekoliko pozicija i došli na sedmo mjesto sa 17 bodova.

U pet minuta su domaći nogometaši riješili pitanje pobjednika u današnjem meču.

Steven Davis je bio strijelac vodećeg gola u 31. minuti, da bi samo pet minuta kasnije Graziano Pelle udvostručio prednost Southamptona.

U nastavku gosti nisu uspjeli ni da smanje, pa i pored činjenice da su od 78. minute igrali s igračem više, budući da je Wanyama isključen zbog dva žuta u redovima domaćih.

Bournemouth je na ivici, bod od opasne zone, a nakon 11 kola ima samo dvije pobjede uz dva remija i sedam poraza.