Španci s pola snage, Italijanima pripao ludi meč u Skoplju

Kvalifiakcije za Svjetsko prvenstvo

U grupi G evropskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo večeras su odigrana dva susreta.

Španija je u gostima kod Albanije došla do očekivane pobjede, mada se Furija mučila dobar dio utakmice.

Albanci su se na krilima golmana Berishe uspješno branili, pa su na poluvrijeme otišli sa 0:0.

Bunker Albanaca slomio je Costa u 55. minuti, nakon nesebične asistencije Silve.

Destak minuta kasnije, rezervista Nolito sjajno se snalazi u šesnaestercu Albanije, te prizemnim udarcem matira Berishu za konačnih 2:0.

Za razliku od Španije, Italija je imala dramu u Skoplju. Poveli su Italijani u prvom dijelu golom Belottija, koji je glavom zabio nakon ubačaja iz kornera, no u nastavku je došlo do dva preokreta.

Nestorovski je u 57. zabio za 1:1, Hasani dvije minute kasnije donio veliko slavlje Makedoncima. Ipak, Azzurri su u 75. minuti preko Immobilea došli do 2:2, a onda u nadoknadi Immobile ponovo zabija za tri boda Italijana.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za SP:

Kvalifikacije za SP, grupa G, 3. kolo:
Makedonija - Italija 2:3 (Nestorovski 57, Hasani 59/ Belotti 24, Immobile 75, 92)
Albanija - Španija 0:2 (Costa 55, Nolito 63)

Diego Costa Goal HD - Albania 0-1 Spain 09.10... by football-new
Goal Nolito - Albania 0-2 Spain (09.10... by chamellion2