Škotska zbog poništenog gola protiv Španije otišla korak dalje: Čelnici saveza poslali pismo UEFA-i!

Jasno traže objašnjenje

Esmer Oštraković

Reprezentacija Škotske prije nekoliko dana poražena je na gostovanju u Španiji u okviru kvalifikacija za Evropsko prvestvo. Konačan rezultat utakmice bio je 2:0 za domaćina na ovom susretu.

Imali su Škoti bod sve do 73. minute kada je Alvaro Morata zatresao mrežu njihovog golmana i praktično najavio pobjedu svoje reprezentacije.

Konačan rezultat postavio je Sancet u 86. minuti, ali Škoti su bili pod dojmom svega što se desilo pri rezultatu 0:0.

Naime, Scott McTominay postigao je fenomenalan pogodak iz slobodnog udarca, ali je on nakon dugog "vijećanja" poništen.

Razlog je bio taj što je VAR procijenio kako je golman bio ometan, ali ni to nije bila konačna odluka.

Posljednja odluka koja je saopštena jeste da je Jack Hendry bio u nedozvoljenoj poziciji.

Selektor Škotske, Steve Clarke, nije htio praviti previše buke oko svega što se desilo nakon utakmice, ali zato jesu čelni ljudi Fudbalskog saveza Škotske.

Naime, on i su poslali pismo UEFA-i, te traže odgovor i objašnjenje zbog čega je tačno poništen gol koji su postigli.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za EURO 2024:

Očito je da iz Škotske smatraju da je gol trebao biti priznat, te da su trebali imati prednost od 1:0 na ovom susretu.

Ko zna, da im je gol priznat možda bi ostvarili pobjedu, ali ovako su na kraju doživjeli poraz od 2:0.