Spektakl u Novom Pazaru: Partizan pao u ludoj utakmici, junak je fudbaler Sarajeva

Preokret za preokretom

Fantastičnu utakmicu danas su u Novom Pazaru odigrali istoimeni domaćin i Partizan okviru 2. kola Superlige.

Na kraju je pobjedu odnijela domaća ekipa i to rezultatom 3:2 nakon dva preokreta u drugom poluvremenu.

Novi Pazar je poveo u 22. minuti kada je Nedeljković pogodio s penala. To je bio i konačan rezultat prvog dijela meča.

U drugom poluvremenu smo vidjeli pravu ludnicu. Prvo je Partizan izjednačio preko Soumaha u 59. minuti, da bi 11 minuta kasnije Asano pogodio za potpuni preokret.

Tada se činilo da su gosti iz Beograda slomili otpor žilavog domaćina, ali ipak nije bilo tako. Novi Pazar se nije predavao pa je do kraja meča napravio preokret i pobijedio, a junak je bio fudbaler Sarajeva Ševkija Resić.

Domaći su u 73. minuti poravnali preko Perića, da bi samo pet minuta kasnije Rešić pogodio za preokret i pobjedu domaće ekipe.

Podsjetimo, Resić se klubu priključio nedavno, a došao je na posudbu iz Sarajeva.

Osim njega, u ovom susretu igralo je još nekoliko igrača iz BiH i to Numan Kurdić koji je također na posudbi iz Sarajeva te Nemanja Dragutinović koji je stigao iz ekipe Mladost Doboj Kakanj. Na klupi je susret presjedio nekadašnji član Željezničara Semir Dacić.

Novi Pazar ima tri boda iz dva meča baš kao i Partizan.