U Londonu iz 2 u 1: Tottenham preokretom savladao Leeds
Foto - EPA

Trijumf Spursa

Tottenham je na svom terenu savladao Leeds sa 2:1 u susretu 12. kola engleskog Premiershipa.

U jako dobroj utakmici Spursi su preokretom stigli do trijumfa. Leeds je nakon prvih 45 minuta imao vodstvo, ali na kraju je domaći tim slavio trijumf.

Nisu Spursi izgledali dobro u prvom dijelu. Leeds je bio opasniji, a nagrada za bolju igru gostima stiže u 44. minuti kada Daniel James pogađa za 1:0.

Ipak, nastavak donosi bolju igru Spursa koji su krenuli po preokret.

Pogađali su domaći dva puta okvir gola, a zatim u 58. minuti Hojbjerg uz dosta sreće zabija za 1:1.

Do vodstva Tottenham stiže u 69. minuti. Nakon slobodnog udarca Diera, lopta pogađa stativu,a na pravom mjestu je Reguilon koji zabija za 2:1.

To je bilo sve današnjem meču. Spursi su zatvorili utakmicu i sačuvali su tri boda u ovom meču.