Srbija se poigrala sa Litvom i na sjajan način najavila "derbi" sa Crnom Gorom

Utakmica kvalifikacija za Evropsko prvenstvo

Esmer Oštraković

Odigrane su utakmice 1. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a Srbija je na svom terenu dočekala Litvu i ostvarila pobjedu od 2:0.

Bila je domaća reprezentacija apsolutni favorit na ovom susretu, a na kraju su ostvarili sigurnu pobjedu od dva razlike.

U prvom poluvremenu viđen je veliki broj prilika pred golom Litve, a postignut je samo jedan gol. Igrala se 16. minuta kada je Kostić asistirao Tadiću koji pogađa za vodstvo Srbije.

U drugom poluvremenu viđen je još jedan gol. U 53. minuti Tadić je ovaj put bio asistent, a strijelac je bio Vlahović.

Ranije je u ovoj grupi Crna Gora slavila na gostovanju u Bugarskoj sa 1:0, a upravo te dvije reprezentacije za tri dana igraju u Crnoj Gori.

Srbija je trenutno prva na tabeli zbog bolje gol razlike, a Crna Gora nalazi se na drugom mjestu.

Austrija je na svom terenu ostvarila pobjedu od 4:1 protiv Azerbejdžana, što je bilo sasvim očekivano.

U 28. minuti viđen je prvi gol. Baumgartner je upisao asistenciju, a Sabitzer je pogodio za vodstvo Austrije.

Samo minut kasnije bilo je 2:0, a strijelac je ovaj put bio Gregoritsch. To je bio rezultat prvog poluvremena.

U 50 minuti Sabizter je postigao gol za 3:0 i pitanje pobjednika je tada bilo riješeno. Mahmudov je u 64. minuti smanjio na 3:1, a konačan rezultat postavio je Baumgartner u 69. minuti.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za EURO 2024:

Belgija je sa 0:3 slavila na gostovanju U Švedskoj. U 35. minuti bilo je 1:0, a gol je postigao Romelu Lukaku.

Isti igrač je u 49. minuti povisio na 2:0, a konačan rezultat postavio je upravo Lukaku u 83. minuti kada je postigao hat-trick.