Dudić preporodio Radnički: Vrijedan gostujući trijumf za tim iz Kragujevca

Savladali Napredak i pobjegli iz opasne zone

H. Zilić

U 12. kolu Super lige Srbije, Radnički 1923 iz Kragujevca kojeg s aklupe rpedvodi bh. trener Feđa Dudić kao gost je u Kruševcu savladao domaći Napredak rezultatom 3:1.

Prvo poluvrijeme donijelo je lepršavu igru s obje strane, samo su nedostajali golovi jer je bilo prilika pred oba gola.

U nastavku smo vidjeli i golove, a radovali su se izabranici Feđe Dudića.

U 54. minuti Ćolović je pogodio za 0:1 na asistenciju Lekovića, možemo reći i zasluženo u tim trenucima.

Taj pogodak kao da je dao krila fudbalerima Radničkog koji u 67. minuti preko Geoffreya dolaze do 0:2, asistent je bio Pecelj.

Kada se činilo da Radnički ide sigurnom trijumfu domaćini su se potrudili da finiš meča učine dramatičnim. U 75. minuti Bastajić na asistenciju Đekovića smanjuje na 1:2.

U finišu dosta drame, domaći su pokušavali doći do gola, ali odbrana gostiju je bila skocnetrisana i onda u šestoj minuti nadoknade pečat na ovu utakmicu, Ćolović pogađa za konačnih 1:3.

Na kraju trijumf Radničkog 1923 rezultatom 1:3 i vrijedna gostujuća pobjeda za izabranike Feđe Dudića.

Tim iz Kragujevca je skočio na tabeli na 13. mjesto, imaju devet bodova i pobjegli su iz opasne zone.

Potražite više informacija na temu Super liga Srbije:

Sada je Napredak u opasnoj zoni sa osam bodova i na 15. poziciji ispod njih je samo Železničar sa četiri osvojena boda.

U narednom kolu Feđa Dudić sa svojim momcima u Kragujevcu dočekuje ekipu Mladosti i sigurno će tražiti priliku za nove bodove.