Start iz snova za Pedra i teška pobjeda Chelsaja

Pobjeda Plavaca kod WBA

Teme:

Fudbaleri Chelseaja upisali su prvu pobjedu u novoj sezoni. Plavci su u trećem kolu Premier lige slavili kao gosti kod West Bromwich Albiona s 3:2.

Odlično prvo poluvrijeme donijelo je dosta uzbuđenja i čak četiri pogotka.

WBA je imao priliku da povede u 14. minuti. Dosuđen je penal, ali udarac Jamesa Morrisona brani Thibaut Courtois.

Kazna za promašaj stigla je samo šest minuta kasnije. Debi u dresu Chelseaja pogotkom je krunisao Pedro Rodriguez za vodstvo od 1:0.

Samo 10 minuta nakon gola, Pedro je upisao i asistenciju. Uposlio je Diega Costu, a španski napadač pogađa za 2:0.

Uspio se WBA vratiti u ovaj meč. James Morrison je u 35. minuti smanjio na 2:1, ali je Cesar Azpilicueta u 42. minuti prvim pogotkom u Premiershipu postavio rezultat prvog poluvremena od 3:1.

Nakon 10 minuta igre u nastavku isključen je John Terry. Četiri minute kasnije James Morrison prekrasnim pogotkom glavom donosi novu nadu svom timu da može do boda (2:3).

Iako je WBA do kraja kontrolisao utakmicu, nisu uspjeli stići do jednog boda, te je Chelsea stigao do pobjede.