Štilić i Vranješ standardni, Lech i dalje bod ispred Legije

Poljska Ekstraklasa

Legia i Lech nastavili su trku za titulu u Poljskoj.

Obje ekipe su danas ostvarile minimalne pobjede rezultatom 1:0 na svojim terenima.

Legia je bila bolja od Wisle za koju je svih 90 minuta odigrao bh. reprezentativac Semir Štilić. Jedini gol za domaće postigao je Rzezniczak u 60. minuti.

Lech je golom Linettyja bio bolji od Pogona, a na golu domaćih zbog povrede nije branio Jasmin Burić. Stojan Vranješ, novopečeni reprezentativac naše zemlje, igrao je 80 minuta u subotu u porazu Lechije od Slaska u gostima (1:0).

Potražite više informacija na temu Ekstraklasa:

Nakon pet kola doigravanja za prvaka, Lech ima 39, Legia 38, a Jagiellonia 35 bodova.