Sunce na vidiku na Nou Campu: Nova zvijezda sija punim sjajem, zabio i "odbačeni"

Odlična igra i pobjeda Barcelone

Barcelona je konačno odigrala jedan dobar meč i upisala trijumf protiv protivnika zvučnog imena. Na Nou Campu je savladana Valencija sa 3:1.

Susret nije počeo obečavajuće za Barcelonu. Igrala se peta minuta kada je na semaforu bilo 0:1. Strašan gol sa oko 25 metara zabio je Gaya.

Ipak, domaćinu nije trebalo dugo da uzvrati. Već osam minuta kasnije Fati lijepim udarcem sa ivice kaznenog prostora postiže gol za izjednačenje.

U 41. minuti nova desetka Barce je izborila penal. Odgovornost je preuzeo Depay i sigurno zatresao mrežu za preokret domaćina.

Nastavak je donio jedan gol i to u mreži gostiju. Konačnih 3:1 postavio je "odbačeni" Coutinho koji je uspio nekako ubaciti loptu u gol s nekoliko metara. Gol pogledajte ovdje.

Pozitivna vijest za Barcelonu osim pobjede je i nastup Sergia Aguera koji je igrao u samom finišu susreta.

Da li se sunce u vidu dobrih rezultata i igara pojavljuje na Nou Campu pokazat će naredna utakmica koja se igra u srijedu. Barcelona će u Ligi prvaka biti domaćin Dynamu iz Kijeva kada mora osvojiti tri boda ukoliko želi da prođe grupnu fazu.