Švedska nakon produžetaka čekirala kartu za finale baraža

Eliminisali Češku

Haris Zilić

Švedska ide na megdan Poljskoj u finalu baraža za Mundijal u Kataru koje se igra krajem ove godine.

U veoma borbenoj polufinalnoj utakmici Švedi su savladali Češku sa 1:0.

Nakon 90 minuta nije bilo golova. Vidjeli smo dosta borbe, bilo je prilika pred oba gola, a Česima je poništen pogodak u 12. minuti. Kuchta je pogodio, ali nakon VAR-a gol nije priznat.

Nakon regularnog vremena i 0:0 otišlo se u produžetke.

U produžecima slična igra na terenu, a jednu neopreznost češke dobrane Švedi su iskoristili u 110. minuti.

Quaison je pogodio za 1:0 na asistenciju Isaka i ispostavit će se donio Švedskoj veliki trijumf vrijedan finalne borbe za Mundijal.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za SP:

Češka je večeras odigrala dobar meč, ali šansu za veliko takmičenje morat će potražiti u narednim kvalifikacijama.

Podsjetimo, u ovom kosturu Poljska je direktno otišla u finale nakon sankcija i izbacivanja Rusije.