Nova 'nula' na Svjetskom prvenstvu, Lewandowski nije iskoristio jedanaesterac

Bilo je dosta uzbuđenja, ali na kraju podjela bodova

S. Mlaćo
Na Svjetskom prvenstvu u Kataru od 17 sati snage su odmjerili Meksiko i Poljska, a na kraju je završilo 0:0.

Meksiko je prvu šansu imao preko Lozana koji je ubacio na drugu stranu, ali Vega nije dobro reagovao.

Uzvratio je Lewandowski glavom, no na kraju samo korner. Bila je to utakmica sa dosta tempa, a ponovo je u 26. minuti zaprijetio Vega, lopta je otišla tik pored stative.

Dvije minute kasnije prijetio i Gallardo, no nije iskoristio pogrešku golmana Poljske.

Pred kraj prvog dijela Sanchez je imao šansu za Meksiko, no Szczesny brani i na semaforu je ostalo 0:0

Meksiko je nastavio sa napadima uz veliku podršku gromoglasnih navijača, ali u 56. minuti su bili razočarani.

Nakon VAR-a jedanaesterac za Poljsku, loptu je uzeo naravno Lewandowski, no Ochoa to sjajno brani.

Mogli su Meksikanci ubrzo to da kazne preko Alvareza, međutim golman Poljske uz dosta muke brani.

Do kraja bez većih uzbuđenja i ostalo je 0:0.

Podsjetimo, jutros je Saudijska Arabija napravila senzaciju pobjedom nad Argentinom 2:1, dok su Danska i Tunis remizirali bez golova (0:0)

U narednom kolu grupe C za četiri dana igraju Poljska i Saudijska Arabija, dok drugi par iste grupe čine Meksiko i Argentina.