Haris Tabaković iskoristio nevjerovatnu glupost golmana i postigao najlakši gol u karijeri

Odlično je sve pratio

Esmer Oštraković

Ekipa Herthe nakon prvog poluvremena ima prednost do 2:0 u utakmici 4. kola 2. Bundeslige protiv Greuter Furtha.

Sjajna igra u prvom poluvremenu domaćoj ekipi donijela je zasluženo vodstvo od dva gola razlike.

Prvih dvadeset minuta Hertha nikako nije mogla razbiti sjajnu odbranu gostiju, a onda im je golman Furtha poklonio vodstvo.

Nakon jednog prekida gostujući golman užasno je primio loptu, a sve to je sjajno pratio Haris Tabaković.

Postigao je tako Tabaković najlakši gol u svojoj karijeri i doveo svoju ekipu u vodstvo od 1:0, a igrala se 23. minuta.

Gol možete pogledati OVDJE.

Osam minuta kasnije Hertha je došla do prednosti od 2:0. Strijelac je ovaj put bio Winkler.

Potražite više informacija na temu 2. Bundesliga:

Već nakon prvog poluvremena se može reći da će gosti teško doći do boda na ovom susretu jer Hertha igra zaista jako dobro.

Iako su jako loše otvorili novu sezonu, igrači Herthe su se očito konačno probudili i zaigrali sjajan fudbal.