Magija u nogama Tahirovića - Benjamin za Brobbeya kao nekada Misimović za Džeku

Fenomenalna asistencija

Esmer Oštraković

Fudbaleri Ajaxa priredili su novi šok za svoje navijače, a ovaj put razlog je eliminacija iz KNVB Bekera u šesnaestini finala.

Naime, četvrtoligaš, amaterska ekipa USV Herculesa eliminisala je na svom terenu ekipu Ajaxa i to tako što su slavili sa 3:2.

Ajax je bio apsolutni favorit na ovom susretu, ali već nakon 16 minuta igre imali su zaostatak za svojim protivnikom.

Paulina je asistirao, a gol za vodstvo domaćeg tima postigao je Pieters i sa tim rezultatom otišlo se na odmor.

Isti igrač je sredinom drugog poluvremena pogodio za 2:0 i činilo se da se Ajax nalazi u bezizlaznoj situaciji.

Brobbey je u 83. minuti smanjio na 2:1 i vratio tračak nade svojim navijačima, ali moramo spomenut fenomenalnu asistenciju Tahirovića.

Vodio je Tahirović loptu skoro na centru igrališta, te je vidio utrčavanje Brobbeya, te mu majstorski "podvalio" loptu.

Akcija koja neodoljivo podsjeća na veliki broj asistencija koje je u svojoj karijeri napravio Misimović i to posebno za Edina Džeku.

Nakon toga Ajax je uspio i poravnati u 89. mintui preko Akpoma i činilo se da su domaći sve prokockali.

Ipak, u 93. minuti novi šok za Ajax. Grotenbreg je postigao gol i odveo svoju ekipu u narednu fazu takmičenja.