Sramota, poniženje, nokaut: Ajax je doživio najsramotniji poraz u historiji kluba!

Šok i nevjerica

Haris Zilić
Teme:

Nestvarno, nevjerovatno, teško je pronaći opis za utakmicu koja je odigrana večeras u šesnaestini finala Kupa Nizozemske. Vjerovali ili ne, amaterski četvrtoligaš, član Derde divisie, za mnoge nepoznati USV Hercules izbacio je slavni Ajax i iz Kupa Nizozemske. USV Hercules je slavio rezultatom 3:2.

Ajax je imao užasan start sezone, bili su u opasnoj zoni, ali u posljednje vrijeme su se trznuli, a sada su doživjeli najsramotniji poraz u historiji ovog velikana.

Kup je bio šansa za trofej ove sezone, a završilo je kao najgora noćna mora.

Za Hercules pogađao je 22-godišnji Tim Peieters u 16. i 62. minuti, amater koji je dobio pet minuta svoje slave.

Naš Benjamin Tahirović je u dresu gostiju iz Amsterdama odigrao drugo poluvrijeme, a u igru je ušao u 46. minuti umjesto Van Axel Dongena i vratio Ajax u život.

Tahirović je upisao asistenciju u 84. minuti za Brobbeya  za 2:1,  a u 89. minuti Akpom pogađa za 2:2.

Ipak u trećoj minuti sudijske nadoknade Grotenberg nakon prekida pogađa za 3:2 i najveću senzaciju u posljednjih nekoliko godina u svjetskom fudbalu.

Teško je i zamisliti kakav pakao čeka igrače Ajaxa nakon ove sramote i poniženja možemo slobodno reći.

Ne treba ni pisati da je ovo najveća pobjeda za USV Hercuels od kako ovaj klub postoji koji je kroz cijelu svoju historiju igrao amaterski fudbal u Nizozemskoj.

Rezultat koji će sigurno odjeknuti fudbalskom Evropom, ali i svijetom. Pogled na semafor djeluje (ne)stvarno.