Fantastični Riad Bajić s dva gola srušio Ternanu u debiju za Bresciju

Slavili u gostima sa 2:0

E. Čaušević

Fudbaleri Brescije pobijedili su danas Ternanu u gostima sa 2:0 u prvom kolu nove sezone Serije B.

Debi u Seriji B za Bresciju danas je upisao i bh. napadač Riad Bajić koji je ovog ljeta stigao u ovaj klub iz Ascolija.

Bajić je briljirao u svom debiju za Bresciju i bio je glavni junak pobjede ovog tima sa dva gola.

Gosti su do prednosti stigli već u 29. minuti kada je sudija svirao penal za Bresciju, a siguran s bijele tačke bio je Bajić za 1:0.

Samo deset minuta kasnije bh. napadač je ponovo bio u centru pažnje. Ovaj put Tramoni ga je odlično uposlio, a Bajić sjajno pogađa mrežu Ternane i povisuje rezultat na 2:0.

Domaći su u drugom dijelu pokušali da se vrate u meč, ali je Brescija uspjela da sačuva svoju prednost i osvoji tri boda na prvom gostovanju u sezoni.

Treba dodati da je Bajić bio igrač utakmice sa dva gola, te je na terenu proveo 81 minutu.