Inter slavio u Torinu i preskočio Milan na vrhu Serije A

Sigurna pobjeda gostiju

Eldar Ganibegović

U okviru 9. kola italijanske Serije A Inter je danas kao gost savladao ekipu Torina. Bilo je 0:3.

Prvu ozbiljnu šansu utakmici imao je domaći tim. Igrala se 35. minuta kada je Seck opalio, ali Sommer sjajno brani.

Nova sjajna šansa za Torino u 44. minuti. Ovaj put je Pellegri bio u šansi, šutirao glavom, no Sommer opet na nivou.

Trostruku izmjenu je u 57. minuti napravio Simone Inzaghi. Augusto, Dumfries i Frattesi su zamijenili Pavarda, Dimarca i Barellu, te je na taj način Inter dobio novu energiju.

Upravo je Dumfries samo dvije minute kasnije bio u ulozi asistenta, dok je Thuram pogodio za 0:1.

Osam minuta kasnije sve je bilo gotovo. Ne bi to bila utakmica Intera da se u strijelce ne upiše i Lautaro Martinez.

Konačnih 0:3 golom s 11 metara u trećoj minuti sudijske nadoknade postavlja Hakan Calhanoglu.

Nakon ove utakmice Inter je s 22 boda prvi. Milan ima bod manje, ali i utakmicu manje. Torino je 14. s devet bodova.

Deseto kolo Interu nosi domaći duel protiv Rome, dok će Torino u goste kod neugodnog Leccea.