Torino bez Amera Gojaka u efikasnoj utakmici vodio, pa spašavao bod

Serija A

Posljednji meč 9. kola Serije A odigran je večeras u Torinu, a istoimeni domaćin je na kraju remizirao sa Sampdorijom (2:2).

Torino je očajan ove sezone, pa je i večeras morao da spašava bod u duelu sa Sampdorijom.

Iako, bolje su domaći otvorili meč. Poništen je gol Andree Belottija u sedmoj minuti nakon korištenja VAR-a, ali reprezentativac Italije na lijep centaršut Singa ostaje sa mna drugoj stativi u 25. minuti i mirno pogađa sa metar-dva udaljenosti za 1:0.

Do 54. minute je domaćin vodio, a onda Antonio Candreva postiže gol za izjednačenje, da bi iskusni Fabio Quagliarella u 53. minuti na asistenciju Candreve donio preokret Đenovljanima.

Bod Troinu spasio je Meite, koji je u 77. minuti glavom lijepo pogodio na ubačaj Verdija. Inače, ovaj meč je propustio bh. reprezentativac Amer Gojak, kojeg nije bilo u zapisniku.

Torino je u opasnoj zoni sa samo šest bodova nakon devet kola i sa samo jednom ostvarenom pobjedom, dok je Sampa 11. sa 11 bodova. Torinu sada slijedi teško gostovanje gradskom rivalu Juventusu, a Sampdoriji također težak ispit, jer u goste stiže vodeći Milan.