TOŠK nakon dva penala preokretom savladao Goražde

Uzbudljiv meč u Tešnju

S. Mlaćo, foto: E. Oštraković

U posljednjem susretu 3. kola Prve lige FBiH u Tešnju su snage odmjerili TOŠK i Goražde.

Na kraju je završilo 2:1 za domaće, iako su gosti prvi poveli.

U prvom poluvremenu TOŠK je bio bolji rival, imao i stativu kada je šutirao Bibić, no gosti su se dobro branili.

U 54. minuti šok za domaće. Hrelja pogađa i gosti su mogli da slave.

TOŠK je nakon toga pritiskao, tražio priliku da dođe do pogotka i vrati se u meč, a u 77. minuti penal za domaće.

Dizdarević je pao nakon duela sa Ćulovom, a glavni sudija Juraj Kovčić iz Odžaka pokazuje crveni Ćulovu i penal za TOŠK. Dizdarević je bio siguran i pogodio za 1:1.

Par minuta kasnije sudija Kovčić pokazuje ponovo na bijelu tačku, opet loptu uzima Dizdarević i pogađa za 2:1.

Do kraja bez uzbuđenja i prva pobjeda TOŠK-a u novoj sezoni.