TOŠK posustaje za Premijer ligom, Budućnost razbila Rudar u derbiju dva rudarska grada

Zanimljivo u Srebreniku i Banovićima

E. Ganibegović

Tešanjski TOŠK kao da posustaje u brobi za Premijer ligu.

Danas su na gostovanju u Srebreniku u 18. kolu Prve lige FBiH otkinuli bod Gradini koja je utakmicu završila s deset igrača.

Lijepo vrijeme bilo je prilika za sve u Srebreniku da gledaju prvoligašku predstavu, a razlog za slavlje imali su već u 21. minuti kada Šabić pogađa za vodstvo domaćeg tima.

Medvjeđu uslugu svom timu napravio je golman Kršić u 57. minuti kada je isključen, a 13 minuta kasnije Kenan Delić postiže svoj novi gol ove sezone za, ispostavit će se, konačnih 1:1.

Za vodećim Igmanom TOŠK sada zaostaje pet bodova, s obzirom na to da je tim iz Konjica savladao Bratstvo u Gračanici.

Gledali smo i "rudarski" derbi gdje su se u Banovićima sastali Budućnost i kakanjski Rudar, a domaći tim je slavio visoku pobjedu 3:0.

Prvi gol viđen je već u petoj minuti kada je pogodio Mahmutović, da bi Anel Husić udvostručio vodstvo svog tima u 27. minuti.

Nakon dvije asistencije, u strijelce se upisuje u 77. minuti i Kemal Mujarić te na taj način zaključuje pobjedu svog tima.