TOŠK siguran protiv Čapljine uz dva pogotka Hasića

Nova pobjeda za tim iz Tešnja

Samir Mlaćo

U posljednjem susretu 3. kola Prve lige FBiH danas su u Tešnju snage odmjerili TOŠK i Čapljina.

Završilo je 3:0 za domaće koji su tako upisali drugu pobjedu u tri kola, dok je Čapljina još uvijek bez bodova.

Domaći su mogli povesti već u petoj minuti kada nakon ubacaja Macea jedan gostujući igrač zamalo skreće loptu u svoj gol.

Zatim je u dva navrata zaprijetio Kalesić, ali mreža gostiju se nije zatresla. Ipak, domaći su se radovali u 23. minuti. Oboren je u domaćem šesnestercu Mace, izvođač je bio Šerif Hasić i TOŠK je došao u vodstvo.

Do kraja prvog poluvremena još jednom je pokušao danas nezustavljivi Mace, ali na pauzu se otišlo pri rezultatu 1:0.

U 60. minuti Kalesić pokušava za domaće, a zatim kontra gostiju, međutim Jovanović je spasio i izbacio loptu u korner.

Devet minuta kasnije bilo je 2:0. Strijelac za izabranike Ajdina Mrgude bio je Dino Dizdarević.

U 79. minuti gosti su nakon kontre mogli do pogotka. Hasinović nije imao sreće s obzirom da je pogodio stativu.

Konačnih 3:0 postavio je iskusni Šerif Hasić svojim drugim pogotkom sa 11 metara par minuta prije kraja meča.