Ludnica u Londonu - Veliki preokret Aston Ville, Sonu poništena čak tri gola

Tottenham poražen

Esmer Oštraković

Veliki kiks napravila je ekipa Tottenhama na svom terenu protiv Aston Ville u okviru 13. kola Premiershipa. Oni su poraženi sa 2:1, iako su imali vodstvo od 1:0.

Već u trećoj minuti Destiny Udogie je šutirao sa vrha kaznenog prostora, ali lopta je otišla preko gola Martineza.

Minut kasnije Kuluševski sjajno prolazi kroz gostujuću odbranu, ali je pogodio stativu i gosti su se uspjeli spasiti.

Prvu veliku šansu Aston Villa imala je u 6. minuti. Pau Torres je šutirao, ali lopta ide malo pored gola golmana Tottenhama.

Nakon toga zatišje sve do vodećeg gola Tottenhama. Igrala se 22. minuta kada je Lo Celso dobio loptu i postigao prelijep gol.

Nakon toga do kraja prvog poluvremena obje ekipe su uspjele postići po jedan gol, ali oni su poništeni zbog nedozvoljenih pozcija.

Do poravnanja Aston Villa je stigla u sedmoj minuti nadoknade prvog poluvremena, a strijelac je bio Pau Torres.

Bailey je u 52. minuti probao matirati golmana Tottenhama, ali je ovaj sjajno odreagovao i ostalo je 1:1.

Novi gol je u 59. minuti postigao Son, ali je i on poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Dvije minute kasnije Tielemans dodaje loptu do Watkinsa koji postiže gol koji je na kraju priznat i donio je veliki preokret Aston Villi.

Krenuli su igrači Tottenhama svim silama naprijed, ali se u 85. minuti desila nova nevjerovatna situacija.

Naime, Son je postigao svoj treći gol na utakmici, ali je to bio i treći put da je VAR odlučio da ga poništi zbog nedozvoljene pozicije.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Aston Villa je ostvarila pobjedu na ovom susretu.

SamoZrinjski
Gledaj ti s kime smo mi 92 minute igrali al pari. Ljudi razvaljuju, na 2 boda su od prvog mjesta u najjačoj ligi svijeta, alo...