Velike pobjede davljenika, Tottenham "skinuo" Manchester City, hat-trickom zasjala želja Arsenala
Manchester City više nije u top 4, dvije ekipe iz opasne zone stigle do vrijednih bodova.

Premiership

E. Ganibegović

U terminu od 16 sati pratili smo četiri utakmice 18. kola engleske Premier lige.

Tottenham je u Londonu ugostio Everton i slavio s 2:1, te na taj način preuzeo 4. poziciju od Manchester Cityja.

Richarlison je pogodio za vodstvo domaćina u devetoj minuti, da bi devet minuta kasnije prednost udvostručio Son.

Nadu Karamelama dao je Gomes golom u 82. minuti, no više od toga gosti iz Liverpoola nisu mogli i tri boda pišemo Spursima.

Zanimljivu utakmicu odigrali su Nottingham i Bournemouth, a krajnji rezultat glasio je 2:3.

Boly je već u 23. minuti dobio drugi žuti karton i Forest ostaje s igračem manje, no u 46. minuti preko Elange dolazi do vodstva.

Trešnjice su uspjele da preokrenu do 57. minute s dva gola Solankea, da bi Wood izjednačio rezultat u 74. minuti. Gosti do trećeg gola i pobjede dolaze u trećoj minuti nadoknade preko Solankea koji je kompletirao hat-trick.

Dvije ekipe koje se bore za ostanak u ligi ostvarile su pobjede, no ostali u upasnoj zoni iznad posljednjeg Sheffielda, našeg Anela Ahmedhodžića.

Luton je na svom terenu šokirao Newcastle (1:0). Jedini gol na meču postigao je Townsend u 25. minuti, dok je Isaku poništen gol u 61. minuti.

Burnley je s 0:2 slavio kod Fulhama. Oba gola viđena su u drugom dijelu, a pogađali su Odobert i Berge.

Liverpool - Arsenal

Najzanimljiviju utakmicu dana će od 18:30 igrati Liverpool i Arsenal. Biti će to borba za sami vrh tabele, a ovome dodajmo i da je odgođena utakmica Manchester City - Brentford zbog nastupa Građana na Svjetskom prvenstvu.