Tottenham ponovo razočarao svoje navijače, Everton slavio na teškom gostovanju

Nastavlja se velika kriza Spursa

Tottenham je u okviru 12. kola engleske Premier lige dočekao na svom terenu Sheffield United i odigrao 1:1.

Tottenham ni petu utakmicu zaredom nije uspio slaviti

Spursi su bili četiri kola bez pobjede u prvenstvu, pa je ona u ovom meču bila imperativ iako je protivnik bio dosta nezgodan.

Gosti su na samom početku upravo to i dokazali i u nekoliko navrata su zaprijetili Tottenhamu, ali nisu uspjeli stići do gola.

Najbolja prilika za Sheffield je stigla u 31. minuti kada je Lundstram pogodio stativu, ali su domaći imali sreće.

I u nastavku su gosti nastavili da prijete, ali su Spursi ipak stigli do vodstva kada je Heung-Min Son u 58. minuti pogodio za 1:0.

Sheffield je već u 60. minuti postigao gol za 1:1, ali je on nakon asistencije VAR-a poništen zbog ofsajda.

Ipak, u 78. minuti gosti ipak stižu do izjednačenja nakon što je Baldock postigao gol, a do kraj se rezultat ipak nije mijenjao iako je Tottenham svim silama napadao. Muhamed Bešić nije igrao za Sheffield u ovom meču.

Burnley je na svom terenu ugostio West Ham i slavio sa visokih 3:0. Barnes i Wood su pogosili u prvom poluvremenu za 2:0, a Jimenez je autogolom u drugom poluvremenu postavio konačan rezultat.

Newcastle je savladao na svom terenu Bournemouth sa 2:1. Gosti su poveli golom Wilsona, a domaći su golovima Yedlina i Clarkea stigli do preokreta i pobjede.

Everton je stigao u goste kod Southamptona i slavio sa 2:1. Davies je doveo goste u vodstvo već u 4. minuti, a Ings je početkom nastavka, u 50. minuti izjednačio na 1:1. Pobjedu je Evertonu donio Richarlison golom u 75. minuti.