Tottenham bez problema protiv Wolverhamptona
Foto - EPA

Trijumf Spursa

Tottenham je u 36. kolu Premier lige savladao Wolverhampton sa 2:0.

Ekipa Ryana Masona došla je do veoma bitne pobjede u borbi za plasman u Evropu i Spursi su jedan korak bliže Evropskoj ligi.

Do vodstva je Tottenham stigao u samom finišu prvog poluvremena, a pogodio je Harry Kane.

Iskoristio je sjajni napadač neopreznost odbrane Wolesa. Prošetao se do gola i zabio je za 1:0.

Na drugi pogodak čekalo se do 62. minute, a ovog puta zabio je danski fudbaler Pierre-Emile Hojbjerg.

Vezista Spursa dobro je ispratio udarac Garetha Balea kojeg je odbranio Rui Patricio, te je zatim poslao loptu u mrežu za prednost od 2:0.

To je na kraju bio i konačan rezultat utakmice, pa je Tottenham došao do bitna tri boda u borbi za Evropu.

Spursi su trenutno na šestom mjestu sa 59 bodova koliko ima i West Ham, te drže posljednje mjesto koje vodi u Evropsku ligu.