Trabzon želi titulu: Pobjeda za povratak na lidersku poziciju

Super liga, 19. kolo

Trabzonspor je večeras odigrao zaostali meč 19. kola turske Super lige, savladao Yeni Malatyaspor u gostima i vratio se na lidersku poziciju.

Odlično su otvorili gosti meč protiv Yeni Malatyaspora koji nikako da "dođe sebi", ni nakog promjena na trenskoj poziciji.

Poveo je Trabzon već u 10. minuti preko Novaka, da bi Sosa u 30. sjajno pogodio iz slobodnjaka i povisio na 0:2.

U samom finišu prvog dijela domaći su uzvratili preko Buluta, ali je u 55. minuti Nwakaeme vratio Trabzonu dva gola prednosti i riješio utakmicu.

Trabzon je sa nova tri boda došao do ukupno 52 i ponovo došao na prvo mjesto tabele. Drugoplasirani Bašakšehir ima isti broj bodova, dok Galatasaray i Sivasspor imaju po 49.

Iako je u proteklih nekoliko kola Trabzon imao kikseva, jasno je da se ne predaje od borbe za titulu.