Travnik vodio 2:0, pa spašavao bod u Gračanici

Derbi 11. kola Prve lige

Nogometaši Bratstva i Travnika remizirali su 2:2 u susretu 11. kola Prve lige Federacije BiH.

Odlično prvo poluvrijeme odigrano je u Gračanici, a gosti su nakon 45 minuta igre imali prednost od 2:1.

Poveli su Veziri nakon pola sata igre. Kontru je završio Dženan Zajmović za prednost od 0:1.

Samo tri minute kasnije novi gol u mreži domaćih. Dosuđen je penal, a precizan je Jusufbašić za vodstvo gostiju od 2:0.

Uspjeli su domaći da se vrate u ovaj meč u samom finišu prvog dijela. Ponovo je dosuđen penal, ovog puta za domaći tim, a precizan je Jasmin Mujkić za 1:2.

U nastavku je Bratstvo krenulo žestoko prema golu Vezira. Mujkić je bio najopasniji, imao je nekoliko dobrih pokušaja, a napadi domaćeg tima su se isplatili u 67. minuti. Ikanović je pogodio mrežu gostiju za izjendačenje rezultata na 2:2, što je bio i konačan rezultat meča.

Prva liga FBiH, 11. kolo:

Bratstvo - Travnik 2:2 (Mujkić 45'p, Ikanović 67' / Zajmović 32', Jusubašić 35'p)

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

BRATSTVO: Divković, Salkić, Omić, Mujkić, Vehabović, Kahrimanović, Kuduzović, Kadić, Mousa, Ikanović, Jaganjac.

TRAVNIK: Nurković, Nuhić, Kovač, Čurić, Zajmović, Jusufbašić, Đogić, Pekija, Kadrić, Goloman, Čivić.