Velika pobjeda Igmana: Tim iz Konjica izašao iz opasne zone pobijedivši direktnog konkurenta
Igman je pobjedom protiv Tuzla Cityja izašao iz opasne zone, te dolje gurnuo upravo tuzlanski tim.

Sjajan meč smo gledali

Eldar Ganibegović

U pretposljednjoj utakmici 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Igman je ugostio ekipu Tuzla Cityja i slavio je rezultatom 2:0.

Sušić s jedne, odnosno Denković i Janketić s druge strane su bezuspješno pokušavali u prvih 15-ak minuta, a u 18. minuti viđen je prvi gol.

Čubrilo je gotovo iz kornera savladao Lolića, kojem na dušu ide ovaj gol. Mogao je mladi golman mnogo bolje reagovati.

1 golova

Čolić je dvije minute kasnije pokušao s 30 metara, loptu je glavom skrenuo Karjašević, a ona završava na stativi gola Igmana.

Dobra prilika za goste i u 24. minuti. Centaršut s desne strane, Pantelić šutira glavom, lopta ide pored stative.

Opet gosti prijete samo dvije minute kasnije. Nukić je centrirao s desne strane, pokušao je Pantelić atraktivno petom, ali Ćeman je siguran.

Kazna je stigla u narednom napadu. Denković je sjajno prošao po lijevoj strani, oslobodio se čuvara i pogodio za 2:0.

6 golova

Pritisak gostiju do odlaska na odmor. Pokušavali su Karjašević, Nukić i Sušić, ali domaćin se odbranio.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Hadžić je imao veliku priliku za goste ali loše je šutirao sa osam metara iskosa.

Igrala se 71. minuta kada je zbog prigovora isključen trener Igmana, Edis Mulalić.

Što se prilika tiče, vrijedi izdvojiti 84. minutu.
Odlično je Ordagić uposlio Karjaševića koji šutira sa nekih 12 metara iskosa, ali jako loše pa dobra prilika odlazi u nepovrat.

Ovom pobjedom Igman je skočio na deveto mjesto s 18 bodova i izašao iz zone ispadanja gdje je ponovo Tuzla City sa 16 bodova.

U 18. kolu, posljednjem u jesenjem dijelu sezone, Tuzla City će ugostiti Slogu Meridian, dok će Igman u goste kod Veleža.

Kolo će utakmicom od 15:15 na Mokrom Docu zatvoriti Široki Brijeg i Zrinjski.