U Prvoj ligi RS nastavljenja mrtva trka dva tima

Odigrano deveto kolo

A. Čaušević

U vrhu tabele Prve lige RS nema promjena i nakon devetog kola.

Nastavljena je mrtva trka između dva premijerligaša koji su i u ovoj rundi upisali nove trijumfe. Krupa je bila bolja od Tekstilca, a Rudar Prijedor od Željezničara ST.

Krupa je na neugodnom gostovanju u Derventi slavili sa minimalnih 0:1, a gol odluke zabio je Dujaković u 45. minuti.

Identičnim rezultatom Rudar Prijedor je pobijedio u Banjaluci, pobjedonosni pogodak postigao je Burazor u 28. minuti.

Gostujuću pobjedu ostvarilo je i Podrinje nad Jedinstvom s također minimalnih 0:1 golom Došle iz 20. minute.

Potražite više informacija na temu Prva liga Republike Srpske:

Obraz odmaćih spasila je Slavija trijumfom nad Ala Modričom 2:1. Gosti su vodili golom Trivana iz prve minute, a preokret su režirali Marković u 48. te Bjeloš u 78. minuti.

Bodovna razlika između Krupe i Rudar Prijedora je i dalje tri boda. Krupa je prvoplasirana sa 22 poena. Najugroženije je Jedinstvo sa 6 bodova.