Ubjedljiva pobjeda Islanđanki: Fram prejak za Grude

Odigran prvi susret 2. kola EHF Kupa

A. Beganović

Aktuelne bosanskohercegovačke prvakinje, rukometašice Gruda, pretrpjele su poraz u svom premijernom nastupu u Evropi.

U prvom susretu 2. kola EHF Kupa izabranice Zlate Zubac u Reykjaviku su pretrpjele poraz od islandskog Frama (38:22).

Islanđanke su opravdale ulogu favorita i već nakon prvih 30 minuta bilo je jasno da će upisati ubjedljivu pobjedu (21:9). U drugom poluvremenu rukometašice Frama se nisu opuštale tako da su na kraju slavile sa ubjedljivih 38:22.

Najefikasnije u redovima pobjedničke ekipe bile su Juliusdottir i Thorgeirsdottir sa po osam postignutih golova, dok su Marić sa sedam, te Azinović sa šest postignutih golova bile najefikasnije kod Gruda.

Revanš suasret na rasporedu je danas i biće odigran u Reykjaviku.