Urugvajsko prokletstvo se nastavilo za Ganu i opet se pojavio Luis Suarez

Pet minuta pakla za Crne zvijezde

Haris Zilić

Pravu dramu gledamo u utakmici trećeg kola grupe H na Mundijalu u Kataru u odlučujućoj utakmici između Gane i Urugvaja.

Urugvajci vode sa 0:2 od 31. minute.

Bez Luisa Suareza nema Urugvaja, to je tako. Kod prvog gola u 26. minuti Suarez je obavio lavovski dio posla, oslobodio se svog čuvara, šutirao, a na odbijenu loptu natrčao De Arrascaeta i pogodio za 0:1.

Pogodak pogledajte OVDJE.

U 31. minuti, Suarez ponovo u glavnoj ulozi sada je bio asistent, a De Arrasceta postiže pogodak za 0:2.

Drugi pogodak Urugvajaca možete pogledati OVDJE.

Prije prvog gola Urugvaja i Gana je mogla doći do vodstva.

Nakon signalizaicje iz VAR saobe dosuđen je penal za afričku reprezentaciju.

Potražite više informacija na temu Svjetsko prvenstvo:

Loptu je uzepo Andre Ayew, ali šutirao je mlako i golman Rochet mu je to odbranio.

Kao da Gana ima neko prokletstvo protiv Urugvaja jer se ponavlja scena iz četvrtine finala Mundijala u Južnoj Africi 2010. godine kada je Gana promašila penal za plasman u polufinale, a nakon toga Urugvaj otišao među četiri najbolje ekipe svijeta.