Uzbudljivo na Bentegodiju, Bologna slavila 3:2

U uvodnom susretu 18. kola italijanske Serije A Chievo i Bologna odigrali su dobar meč, a gosti su slavili s 3:2.

Bio je to duel u kojem su obje ekipe tražile pobjedu, gosti su tri puta vodili, pa su na kraju zbog svoje upornosti i dobili božićnu čestitku u vidu tri boda.

Bologni je Destro u četvrtoj donio ranu prednost, da bi Inglese u 32. minuti Chievu vratio početni bod.

U nastavku meča još tri gola. Opet je Bologna povela, Verdi je bio strijelac, no Cacciatore spašava domaćina u 85. minuti, četiri minute nakon što je Poli kod gostiju dobio crveni karton, odnosno drugi žuti.

Bologna i sa igračem manje napada i preko Destra u 90. dolazi do pobjede i potpunog slavlja.

Ova pobjeda Bologni donosi proboj čak na deveto mjesto s 24 boda, Chievo će ostai 13. sa 21 bodom.