Barcelona gostuje Valenciji: Slika Xavija Hernandeza dovoljno govori o svemu

Nakon prvih 45 minuta 0:0

Eldar Ganibegović

Barcelona gostuje kod Valencije i nakon prvih 45 minuta igre rezultat je 0:0. Bilo je šansi na obje strane, a zanimljiv momenat uhvaćen je kada je riječ o Xaviju hernandezu.

U okviru 17. kola španske Primere u 21 sat počela je utakmica Valencije i Barcelone.

Nakon prvih 45 minuta igre nema golova, ali ih je itekako moglo biti jer je bilo šansi na obje strane.

Već u drugoj minuti sjajna šansa za domaćina. Inaki Pena je sjajno zaustavio pokušaj Romana Yaremchuka.

Robert Lewandowski je u 18. minuti zaprijetio, no ovaj put se istakao Penin kolega s druge strane, Giorgi Mamardashvili.

Gruzijski golman je iz duela s poljskim napadačem izašao kao pobjednik i deset minuta kasnije kada su se našli u duelu jedan na jedan.

Pedri je zaprijetio u 34. minuti, no njegov dobar udarac ide tik iznad prečke.

Posljednju veliku priliku u prvom dijelu imao je Hugo Duro iz Valencije. Skočio je dobro, šutirao glavom, no lopta odlazi pored gola.

Xavi nije zadovoljan, a kako se osjeća možda i najbolje govori slika koja kruži društvenim mrežama.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Ostaje da vidimo kako će se odvijati drugo poluvrijeme, te da li neki od ova dva tima može do punog plijena.

Zaprati Barcelona, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: