Prva liga FBiH, 11. kolo

A. Čaušević

Vaažne trijumfe na svom terenu u 11. kolu Prve lige FBiH ostvarili su Jedinstvo i Budućnost.

NK Jedinstvo - NK Travnik 3:1 (Nuspahić 25', Cibra 70, Nuhanović 81'/Šero 23')

Jedinstvo je stiglo do treće pobjede u nizu. Bišćani su pod Borićima nakon preokreta pobijedili Travnik sa 3.1.

Veziri su poveli golom Šere u 23. minuti, a dva minuta kasnije Nuspahić koristi penal za izjednačenje.

Domaći su do pobjede stigli golovima u posljednjih 20-ak minuta. Prvo je Ciba zabio za 2:1, da bi konačan rezultat postavio Nuhanović.

NK Jedinstvo: Dejanović, Jašarević, Mujagić, Nuspahić, Olić, Šarenac, Kladar, Nuhanović, Muhić, Zečević, Remić.

NK Travnik: Muratspahić, Silajdžija, Brljak, Skopljak, Čatić, Šero, Kadrić, Pandžić, Oršolić, Ćatić, Fazlić.

FK Budućnost - HNK Orašje 2:0 (Trumić 15', Smajlović 87')

Budućnost je prekinula niz od šest mečeva bez pobjede. Domaći su u Banovićima pobijedili direktnog rivala za opstanak, Orašje.

Derbi fenjeraša je donio dva pogotka. Prvi je postignut na samom otvaranju susreta, već u 15. minuti iz penala je pogodio Trumić. Konačan rezultat u finišu meča postavio je Smajlović.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

FK Budućnost: Husić, Trumić, Sulejmanović, Mustafić, Selimović, Mahmutović, Džinić, Berbić, Pirić, Blagojević, Dedić.

HNK Orašje: Živković, Ahmetović, Velić, Hodžić, Brčkalić, Mikić, Živković, Matolić, Šarkanović, Vidović, Lugavić.

Zaprati NK Jedinstvo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: