Velika pobjeda Zvijezde u Kaknju!

Gosti nose tri boda

S. Mlaćo, foto: D. Kurbegović

U jednom od derbija 2. kola snage se u Kaknju odmjerili Rudar i Zvijezda. Tri boda idu u Gradačac.

Rudar je meč otvorio sjajnom šanso za Goraliju, no nije se zatresla mreža gostiju. u 12. minuti gosti su poveli. Lijepa kontra, Jazvin za Mahmutovića, a ovaj matira golmana Rudara.

Nedugo nakon toga novi pogodak Mahmutovića, ali signaliziran je ofsajd.

U 25. minuti Kovač je pokušao, dok je Zvijezda svoju šanse čekala iz kontri.

Na pauzu se otišli pri rezultatu 1:0 za goste.

Rudar je u nastavku nastavio sa napadima, a u 55. minuti golman Radović reaguje ispred Kobilice i spašava svoj tim. Nakon toga dobra prilika za Canu, te Mirzu Kovača, no izostala je realizacija.

Napadali su domaći, pa smo pravu opsadu gola vidjeti u 70. minuti, ali Gačan, pa zatim Kobilica nisu bili precizni.

Ipak, gosti su nakon toga mogli do 0:2. Minijatura Mahmutovića, nanizao je četiri igrača, ali Bekan brani.

U 88. minuti sve je bilo završeno. Salko Jazvin je sjajno istrčao kontru, sve uradio sam i pogodio za konačnih 0:2