Rade Krunić i Milan preuzeli prvo mjesto Serije A od Edina Džeke i Intera

Pobjeda protiv Venezije

E. Ganibegović

Milan je u 21. kolu italijanske Serije A s 0:3 slavio protiv Venezije.

Gosti su na samom početku stigli do vodstva koje do kraja nisu ispuštali. Na asistenciju Leaoa u drugoj minuti pogodio je Zlatan Ibrahimović.

Do odlaska na odmor Milan je imao šanse preko Leaoa i Florenzija, ali se golman domaćih istakao dobrim intervencijama.

Ipak, ponovo je kapitulirao u 48. minuti. Asistent ponovo Leao, a za 0:2 pogađa Theo Hernandez.

U 58. minuti Svoboda rukom sprječava gol Milana i tako pravi penal, dobija direktan crveni karton, a Theo Hernandez preuzima odgovornost i pogađa za konačnih 0:3. OVDJE pogledajte taj gol.

Milan je ovom pobjedom preuzeo vrh Serije A, barem do večeras. Sada imaju 48 bodova, dva više od Džekinog Intera, ali i dvije utakmice više. Inter večeras od 20:45 u derbiju kola dočekuje Lazio i imat će priliku pobjedom da vrati vrh.

Rade Krunić danas nije ulazio u igru u ekipi Milana.

U narednom kolu Milan dočekuje Speziju, a Venezia Empoli.