Zamalo novi kiks Atletico Madrida, no Jorgandžije se izvukle i napravile veliki korak ka Ligi prvaka
U Baskiji se raduju rezultatu s Ceramice.

U posljednjim minutama do trijumfa

Eldar Ganibegović, foto: EPA

U okviru 30. kola španske La Lige sastali su se večeras Villarreal i Atletico Madrid. Završeno je rezultatom 2:1 u korist gostiju iz prijestolnice.

Filip Jorgensen spašava domaći tim već u sedmoj minuti. Samuel Lino je izašao sam na njega, ali brani golman domaćih.

Dvije minute kasnije nije bilo spasa. Rodrigo Riquelme je izveo korner, a Axel Witsel zabija za prednost izabranika Diega Simeonea.

Marcos Llorente je mogao povisiti rezultat na 2:0 u 17. minuti, ali je Filip Jorgensen ponovo spasio Žutu podmornicu.

Rodrigo Riquelme je u 38. minuti propustio novu veliku šansu kada je šutirao tik preko gola, da bi pet minuta kasnije na drugoj strani promašio Gerard Moreno.

Iskupio se u 50. minuti. Dodao je loptu do Sorlotha koji je pogodio za 1:1.

Uzbuđenja zatim pred sami kraj utakmice. Alvaro Morata je u 85. minuti pogodio prečku, da bi na drugoj strani odmah potom Dani Parejo šutirao tik preko gola.

U 87. minuti Atletico dolazi do pogotka. Dani Parejo je sjajno šutirao i pogodio za 2:1.

Nakon poraza od Cadiza i Barcelone veliki je ovo trijumf za Atletico koji je 4. s 58 bodova, dva više od petog Athletica. Villarreal je deseti s 38 bodova.

U 31. kolu će Atletico Madrid ugostiti Gironu i eventualnom pobjedom može napasti i treće mjesto, dok će Villarreal gostovati u Baskiji kod Athletica.