Postoje amaterske odbrane, a postoji i Barcelonina: Real im je zabio gol akcijom od 9 sekundi!

Ispali su jako naivni

Admin Čaušević

Barcleona je u finalu španskog Superkupa primila dva jako slična gola, a visoko podstavljenja odbrana za koju se odlučio Xavi Hernandez je doživjela totalni fijasko već na otvaranju utakmice.

Real Madrid je u razmaku od tri minuta zabio dva gola, a posebno je bila impresivna akcija kod drugog pogotka kada je do izražaja došla naivnost Barcelonine odbrane.

Dvostruki strijelac bio je Vinicius Junior, prvi put je u 7. minuti izašao sam pred Penu i pogodio bez većih problema.

Nije mu bilo potrebno dugo vremena da se raduje i drugi put, ali ovaj put je dobio loptu kao na tacni.

Akcija Reala na postavljenu odbranu Barcelone je trajala devet sekundi i to uz manje od deset dodira s loptom.

Rudiger je odigrao do Carvajala, igrači Katalonca su stajali na centru što je iskoristio Rodrygo i pobjegao im.

Brazilac se sam sjurio u kazneni prostor, te uposlio Vinicusa na drugoj stativi koji klizećim startom loptu šalje u gol.

Iako je bila postavljena, odbrana Barcelone je pokazala zaista nevjerovatnu naivnost kod drugog gola Reala.

Inače, prvo poluvrijeme u Rijadu je bilo izuzetno efikasno pošto su viđena četiri gola, a Kraljevi imaju prednost od 3:1.

Vinicus je bio taj koji je kompletirao hat-trick nakon što je uspješno realizovao penal u samoj završnici prvog dijela.

Jedini gol za Blaugranu zabio je Lewandowski koji je smanjio na 2:1 u 33. minuti, ali Los Blancosi su se vrlo brzo vratili na +2.

Zaprati Barcelona, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Barcelona Moje Teme

Akciju odigraš onako kako ti protivnik dozvoli. Za ovakvu akciju “kriva “ je odbrana Barce.