Walker junak Cityja, Mane Liverpoola, novo razočaranje na Emiratesu

Premier liga

Dosta zanimljivo bilo je u susretima 11. kola engleske Premier lige.

Favoriti su uglavnom imali velikih problema, ali su slavili, izuzmemo li Arsenal.

Građani su na Etihadu ugostili Southampton, koji je poveo u 13. minuti golom Ward-Prowsea, ali je Kyle Walker u nastavku prelomio s dva poteza.

Prvo je sjajno ubacio za Aguera u 70. minuti, koji zabija za 1:1, a onda je u 86. Walker zabio gol za pobjedu Cityja.

Redsi su imali pakleno gostovanje kod Ville u Birminghamu. Trezeguet je u 21. pogodio za 1:0, ali Robertson u 87. pogađa za 1:1, a u nadoknadi Mane donosi velika tri boda gostima.

Liverpool je i dalje lider, ponovo je na plus šest u odnosu na City, a baš u narednom kolu dočekuje aktuelnog prvaka na Anfieldu.

Arsenal je razočarao na Emiratsu, pošto je odigrao samo 1:1 sa Woverhamptonom. Poveli su domaći preko Aubameyanga, ali je Jimenez spasio goste poraza golom u 76. minuti.

Newcastle je u gostima kod West Hama slavio s 3:2, Sheffield je pobijedio Burnley s 3:0, a Brighton Norwich s 2:0.

Zaprati Arsenal, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: