Enzo Fernandez pun samopouzdanja uzeo loptu, izveo penal, a onda je golman West Hama stupio na scenu

Uzbudljiv derbi u Londonu

Haris Zilić

Londonski derbi u drugom kolu engleskog Premiershipa igraju West Ham i Chlesea, a prvo poluvrijeme donijelo je dosta drame i uzbuđenja.

Trenutno rezultat je 1:1, a Plavci su mogli voditi sa 2:1.

U 43. minuti oboren je Sterling o dosuđen je penal za Chelsea.

Loptu je uzeo Enzo Fernandeza, snažno šutirao, a golman Areola još bolje odbranio njegov udarac i izazvao eksploziju oduševljenja na stadionu.

Pomenuti detalj pogledajte OVDJE.

West Ham je poveo sa 1:0 u sedmoj minuti, Ward-Prowse je asistirao za Aguerda koji je zatresao mrežu Chelseaja.

Chelsea do izjednačenja stiže u 28. minuti, strijelac je bio Chukwuemeka.

Sigurno je da nas i u drugom poluvremenu očekuje pravi fudbalski spektakl, a derbi Londona je već opravdao taj epitet.

Ovome dodajmo da je prvo poluvrijeme bilo dosta oštro, a vidjeli smo čak pet žutih kartona, tri za igrače West Hama i dva za igrače Chelseaja.

Zaprati Chelsea, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: