Wolfsburg i Leipzig remizirali na Volkswagen Areni

Bundesliga, 16. kolo:

Wolfsburg i RB Leipzig remizirali su u prvoj utakmici 16. kola njemačke Bundeslige.

Utakmica odigrana na Volswagen Areni završena je neriješenim rezultatom 1:1, a prvi gol viđen je nakon 15 minute igre, i to u mreži RB Leipziga.

Wolfsburgu je prednost donio Verhaegh golom sa bijele tačke, a prednost od 1:0 bila je aktivna do početka drugog poluvremena. Brojni napadi pred golom domaćih Leipzigu su se isplatili u 52. minuti, kada je za izjednačenje pogodio Halstenberg.

Mogli su gosti u nastavku i to potpunog preokreta, imali su nekoliko dobrih prilika, međutim izostala je realizacija.

Nakon ovog remija Wolfsburg je na 11. mjestu u Bundesligi sa 19 bodova, dok je Leipzig na drugoj poziciji sa devet više.