
Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine krajem ovog mjeseca igra meč kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u gostima protiv Kipra.
Bh. reprezentacija je nakon remija u Zenici protiv Grčke sebi otežala posao u kvalifikacijama, te nam je sada svaka naredna utakmica pod imperativom pobjede. Prvi meč izabranici Mehmeda Baždarevića igraju 31. avgusta na neugodnom gostovanju protiv Kipra, a četiri dana kasnije Zmajevi će gostovati protiv Gibraltara.
Selektor naše selekcije će sutra objaviti spisak fudbalera na koje će računati u naredne dvije utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Baždarević nije želio otkrivati da li će biti novih imena na spisku, ali raduje činjenica da gotovo niko od naših igrača nema problema sa povredama.
Zmajevi će se okupiti na Kipru 28. avgusta, te će pred meč protiv domaće selekcije odraditi nekoliko treninga kako bi se što bolje spremili za nove izazove. Baždarević i bh. igrači već imaju iskustvo igranja na Kipru, jer smo prije dvije godine u sjajnoj utakmici savladali ovaj tim sa 3:2 u kvalifikacijama sa Evropsko prvenstvo.
Nakon operacije Kipar bh. selekcija će otputovati u Portugal gdje će četiri dana kasnije igrati protiv autsajdera Gibraltara. Nakon toga do kraja kvalifikacija ostat će još dvije utakmice. Na domaćem terenu igrat ćemo protiv Belgije, te ćemo u posljednjem kolu gostovati u Estoniji.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.