
Plemići imaju novog veznjaka
Zrinjski pronašao novo pojačanje u Hajduku? · Saznajemo
HŠK Zrinjski je veoma blizu da "završi" novo pojačanje u veznom redu, a sada se čeka zvanična potvrda.
HŠK Zrinjski je pronašao novo pojačanje u Hajduku. Riječ je o mladom Marku Capanu koji će pojačati vezni red Plemića.
Ovaj 21-godišnjak je krenuo jako dobro protekle sezone kada je Gennaro Gattuso želio da mu da priliku. Međutim, vrlo brzo je nestao.
Transfer u Zrinjski još uvijek nije realizovan, ali je veoma blizu, te se očekuje da će kapiten juniorske generacije Hajduka koja je bila u finalu Lige prvaka doći u Mostar.
Capan je već boravio u Bosni i Hercegovini, tačnije u sezoni 2023/2024 igrao je za redove NK Široki Brijeg.
Pod palicom Gennara Gattusa je odigrao svega četiri utakmice, a bio je prvotimac u prve dvije utakmice pod palicom Gattusa.
Oglasi
Šta se dogodilo nakon toga, ostala je misterija. Capan je uglavnom bio na klupi tokom utakmice.
Izgleda da sada na njega ne računa ni Gonzalo Garcia, pa će Zrinjski sigurno biti prilika za Capana da vrati karijeru u život.
Također, on trenutno ima ugovor sa Hajdukom još godinu dana, te nema informacija da li će raskinuti ugovor ili stići na posudbu u Mostar.
Karijeru je Capan počeo u Bjelovaru, a zatim je omladinski staž gradio u Lokomotivi do kadetske selekcije kada prelazi u Hajduk iz Splita.
Također, Capan je prošao sve omladinske selekcije reprezentacije Hrvatske, te je skupio nekolicinu nastupa za selekcije od U15 do U19.
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.