Zvijezda 09 protutnjala Mrkonjić Gradom, minimalne pobjede Rudara i Slavije

21. kolo 1. lige Republike Srpske

Danas je odigrano svih šest utakmica 21. kola 1. lige Republike Srpske.

Najubjedljiviju pobjedu ostvarila je ekipa Zvijezde 09, koja je kao gost savladala Slobodu iz Mrkonjić Grada rezultatom 6:1. Nakon uvodnog ispitivanja snaga, Zvijezda je postigla dva brza gola i to oba preko Miljana Govedarice koji je pogađao u 22. i 25. minuti. Zlatković je u 32. minuti zabio za 3:0, da bi Delimir Bajić u posljednjim trenucima prvog poluvremena pogodio za visoko vodstvo Zvijezde 09 od 4:0.

U nastavku susreta, Sloboda je smanjila rezultat golom Sadojevića, da bi potom Damjan Krajišnik u 62. i 85. minuti zabijao za konačnih 6:1.

Pobjedu je ostvario i Rudar iz Prijedora, koji je na svom terenu savladao Drinu rezultatom 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Jakupović sa bijele tačke u 70. minuti.

Sloga i Sutjeska su remizirali odigravši 2:2. Gosti su u 11. minuti poveli golom Mojovića, da bi do odlaska na odmor Sloga preokrenula golovima Lukića u 21. i Radovanovića u 43. minuti. Konačan rezultat utakmice postavio je Rašević koji je u 65. minuti zabio za 2:2. Sloga je u 83. minuti mogla i do pobjede, ali je udarac Lukića sa bijele tačke dobro zaustavio golman Sutjeske.

Slavija je na svom terenu savladala Podrinje sa 1:0 golom Stojanovića iz 41. minute susreta, dok su Kozara i Napredak remizirali odigravši meč bez pogodaka. Neriješeno je bilo i u Banjaluci, gdje je Željezničar odigrao 1:1 sa Tekstilcem. Gosti su nakon prvog poluvremena vodili sa 1:0 golom Perića u 40. minuti, a Ružičić je u 82. postavio konačan rezultat susreta.

Sloboda Mrkonjić Grad - Zvijezda 09 1:6

Sloboda MG: Kovačević, Jekić, Topić, Lazendić, Peno, Đukarić, Gračanin, Perović, Sladojević, Malinović, Stijepić

Zvijezda 09: Lakić, Babić, Bajić, Mahmutović, Krajišnik, Huseinbašić, Zlatković, Mazić, Makarić, Tripković, Govedarica

Rudar Prijedor - Drina Zvornik 1:0

Rudar Prijedor: Hamzabegović, Jakupović, Vojinović, Pekija, Pecelj, Jaćimović, Gavranović, Popović, Jandrić, Marić, Dekić

Drina: Bogićević, Majlović, Musić, Vasiljević, Nikolić, Stupar, Dragutinović, Jokić, Molerović, Avdić, Vasić

Sloga Doboj - Sutjeska Foča 2:2

Sloga: Jupić, Janković, Hadžimujić, Subašić, Lazić, Lukić, Blagojević, Ivešić, Čebić, Radovanović, Ristić

Sutjeska: Avramović, Lukić, Filipović, Mrgud, Rašević, Ivanović, Mojović, Sekulović, Drakul, Danilović, Pljevaljčić

Slavija - Podrinje 1:0

Slavija: Butorović, Lalović, Milenković, Pušara, Prutina, Stojanović, Popovac, Veljović, Marković, Bojanić, Antić

Podrinje: Đurić, Jusufović, Barjaktarević, Mulamustafić, Redžić, Arnautović, Božić, Vuković, Došlo, Hadžić, Karjašević

Kozara Gradiška - Napredak 0:0

Kozara: Ilić, Kovačević, Raspudić, Petrović, Kovljen, Radoja, Kremenović, Mirković, Petković, Stjepanović, Paštar

Napredak: Arnautović, Petrović, Lukić, Jevtić, Mijailović, Zarić, Zekić, Jovanović, Milošević, Marić, Matić