Partija za pamćenje Kenana Kamenjaša i nevjerovatna statistika

Nije bilo dovoljno za trijumf njegovog tima

Haris Zilić

U prvoj utakmici sedmog kola košarkaške regionalne lige Borac Mozzart je u Čačku savladao Studenstki Centar rezultatom 87:76 i tako ostvario vrijedan trijumf kojim se učvrstio na sredini tabele.

Gosti iz Podgorice bolje otvaraju susret i prvu četvrtinu su dobili rezultatom 23:27.

U drugom periodu bolja igra tima iz Čačka, ali nedovoljna da na odmor odu u plusu, gosti su na poluvrmenu vodili 46:47.

Utakmicu je prelomila sjajna treća četvrtina domaćeg tima koju je Borac dobio sa 21:9.

To je bilo težak udarac za goste koji se nisu uspjeli vratiti u susret, a posljednja četvrtina je bila u egalu 20:20 do konačnih 87:76.

Iako je njegova ekipa poražena, bh. reprezentativac Kenan Kamenjaš bio je ponovo igrač susreta sa nevjerovatnim učinkom.

Kamenjaš je duel završio sa double-double učinkom od 16 poena i čak 20 skokova i još jednom pokazao da igra košarku života na startu nove regionalne sezone.

Kod Studentskog Centra zapažen je bio i Drežnjak sa 16 poena i sedam skokova.

Pobjednički tim iz Čačka predvodio je Segu sa 17 poena, tri skoka i šest asistencija, dok je Brits zabio 16 poena.